AUGUST STRINDBERG, 2 dlr, Philipp Johann von Strahlenberg och hans karta öfver Asien, första upplagan 1879, med författarens dedikation till "Intendenten och Riddaren Herr Fr Hedberg, Högaktningsfullt Förf".
| Valmis | 31 Mar 2025 20:18 CEST |
| Objektsnummer | 4140071 |
| Korkein tarjous | 6 500 SEK |
| Päättyy | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Sickla |
Philip Johan von Strahlenberg ej komplett, saknar kartan och omslagets baksida, nagg, slitage, fläckar.