PETTER ZETTERSTEEN. Bägare, silver, Norrköping (verksam 1712-1741 (1744)). Daterad i gravyren 1712.
| Valmis | 25 Feb 2025 21:18 CEST |
| Objektsnummer | 4060915 |
| Korkein tarjous | 4 656 SEK |
| Päättyy | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Lätt åldersslitage, fotring med kulor, troligen senare.