SKEPPSPORSLIN, 40 dlr, Kungliga Svenska Segel Sällskapet (SSS, sedermera KSSS), Rörstrand för Nordiska Kompaniet, flintgods, 1920-tal.
| Valmis | 27 Apr 2025 18:14 CEST |
| Objektsnummer | 3994082 |
| Korkein tarjous | 7 600 SEK |
| Päättyy | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Krackeleringar, delvis missfärgningar.