AMPEL, stockholmsarbete i empire, 1800-talets första kvartal, för fyra ljus, i form av romersk oljelampa, matterad och polerad brännförgylld brons samt förgylld och mörkpatinerad mässing.
| Valmis | 16 Feb 2025 16:23 CEST |
| Objektsnummer | 3973659 |
| Korkein tarjous | 9 600 SEK |
| Päättyy | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Bruksslitage, manschetter saknas.