834. JOHAN HUGO FÜRLOH (mästare i Stockholm 1724-1745) tillskriven, byrå med uppsats, stockholmsarbete i senbarock, fanerad med valnöt, beslag av mässing.
| Valmis | 07 Apr 2022 |
| Auktionsnummer | 834 |
| Objektsnummer | 2155041 |
| Korkein tarjous | 48 000 SEK |
| Klubbas | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Ställvisa fanérskador och lagningar, torrsprickor, kompletterade fotavslut
Avain/avaimet ovat olemassa.