4. EPHRAIM STÅHL (stolmakare i Stockholm 1794-1820/21, kunglig hovstolmakare 1800-1809) tillskriven, baljfåtölj, sengustavianskt stockholmsarbete.
| Valmis | 07 Dec 2021 |
| Auktionsnummer | 4 |
| Objektsnummer | 1972508 |
| Ei myyty | |
| Klubbas | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Slitage, ställvisa lagningar.