13. BORDSPENDYL, högklassigt parisarbete, Directoire, matterad och polerad brännförgylld brons.
| Valmis | 07 Dec 2021 |
| Auktionsnummer | 13 |
| Objektsnummer | 1851403 |
| Korkein tarjous | 24 000 SEK |
| Klubbas | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Smärre slitage, emaljnagg, klangskål och pendel saknas. SAV garanterar ej funktionen.
Avain/avaimet ovat olemassa.