DRYCKESKANNA, silver, sannolikt Baltikum 1600-talets slut / 1700-talets början, omstämplad i Moskva 1755.
| Valmis | 04 Dec 2022 16:09 CEST |
| Objektsnummer | 2467999 |
| Korkein tarjous | 20 000 EUR |
| Päättyy | Valmis |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Helsinki |
Åldersenligt slitage, intryckning på locket.