20. BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, omkring 1800, Anders Scherlings art, fanerad med mahogny, lister och beslag i mässing.
| Closed | 17 Jun 2025 |
| Auktionsnummer | 20 |
| Objektsnummer | 4221864 |
| Sold for | 30 000 SEK |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, smärre skador och nagg
Key/keys included.