11. ÖRHÄNGEN, platina, 1 par, 1930-1940-tal, dekor av diamanter med åttkant resp. briljantslipning, totalt ca 4,00 ct, ledade länkdelar, clips.
| Closed | 23 May 2025 |
| Auktionsnummer | 11 |
| Objektsnummer | 4195945 |
| Sold for | 50 000 SEK |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage
För konditionsrapport kontakta:
Sandra Johansson
Specialist Smycken – Gemmolog FGA.
sandra.johansson@auktionsverket.com.