9. PIERO FORNASETTI. Tallrikar, tre stycken, Fornasetti, Italien, 1950/60-tal, porslin, dekor av malakitimitation.
| Closed | 20 Mar 2025 |
| Auktionsnummer | 9 |
| Objektsnummer | 4054622 |
| Unsold | |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Visst bruksslitage.
För frågor och konditionsrapport vänligen kontakta christofer.wikner@auktionsverket.se eller ulrika.ruding@auktionsverket.se.