23. SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, 1700-talets tredje kvartal, med Stockholms hallstämpel använd på 1760-talet, dekor i papier maché, framtagen äldre förgyllning.
| Closed | 17 Oct 2024 |
| Auktionsnummer | 23 |
| Objektsnummer | 3744715 |
| Sold for | 17 000 SEK |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Slitage, smärre dekorskador och lagningar, retuscher.