19. BÄNK, stockholmsarbete i rokoko, 1700-talets andra hälft, träskuren dekor.
| Closed | 17 Oct 2024 |
| Auktionsnummer | 19 |
| Objektsnummer | 3744706 |
| Sold for | 28 000 SEK |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Renoverad och kompletterad, smärre dekorskador, omarbetad trågsoffa.