617. GUERIDON, Nikolaus I, Ryssland omkring 1800-talets mitt, i den egyptiserande stilen, delvis brännförgylld och mörkpatinerad brons och mässing.
| Closed | 12 Jun 2024 |
| Auktionsnummer | 617 |
| Objektsnummer | 3385380 |
| Unsold | |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Ställvis slitage, enstaka mindre lagningar och kompletteringar.