6. FÅTÖLJER, ett par, gustavianska stockholmsarbeten, 1700-talets fjärde kvartal, träskuren dekor, framtagen originalfärg i pärlgrått.
| Closed | 21 Mar 2024 |
| Auktionsnummer | 6 |
| Objektsnummer | 3355359 |
| Sold for | 31 000 SEK |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Slitage, smärre torrsprickor, retuscher, kompletterade fotavslut, klädsel med enstaka fläckar.