387. BERTIL BRISBORG. Bordslampa, Nordiska Kompaniet, modell 30595, Swedish Modern, 1940/50-tal.
| Closed | 21 Mar 2024 |
| Auktionsnummer | 387 |
| Objektsnummer | 3317110 |
| Sold for | 28 900 SEK |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, skärmen solblekt med lackskada/buckla, delvis senare el, sannolikt ursprungliga lampsocklar, för frågor och konditionsrapport vänligen kontakta christofer.wikner@auktionsverket.se.