569. FIRMA SVENSKT TENN. Rökbord, Stockholm 1925/26, modell 254, skiva i tenn med figurscener av Nils Fougstedt, benställning i svartbonad björk utförd av Hjalmar Jackson.
| Closed | 22 May 2024 |
| Auktionsnummer | 569 |
| Objektsnummer | 3437025 |
| Sold for | 125 000 SEK |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, benställningen med delvis senare bemålning, smärre skador, för frågor och konditionsrapport vänligen kontakta ulrika.ruding@auktionsverket.se eller christofer.wikner@auktionsverket.se.