504. BIRGER KAIPIAINEN. Fat, Arabia, 1950-tal, stengods, delvis oglaserad, polykrom dekor av blombuketter, kanten med vriden godronnering.
| Closed | 22 May 2024 |
| Auktionsnummer | 504 |
| Objektsnummer | 3329869 |
| Unsold | |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Mindre bruksslitage.
För frågor och konditionsrapport vänligen kontakta
ulrika.ruding@auktionsverket.se eller christofer.wikner@auktionsverket.se.