12. PER WESTIN (bildhuggare och spegelmakare i Stockholm, privilegium 1776), spegellampett, högklassigt gustavianskt stockholmsarbete, signerad P.W under krona samt med Stockholms hallstämpel 1776, för två ljus.
| Closed | 05 Dec 2023 |
| Auktionsnummer | 12 |
| Objektsnummer | 3123980 |
| Sold for | 42 000 SEK |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, smärre förgyllningsskador, kröndekor med lagningar.