22. SKRIVBORD med UPPSATS, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets tredje kvartal, Eric Nyströms krets, fanerat med mahogny, lister och beslag av delvis förgylld mässing.
| Closed | 05 Dec 2023 |
| Auktionsnummer | 22 |
| Objektsnummer | 3085534 |
| Sold for | 55 000 SEK |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Smärre slitage, skador och lagningar, en hörnkonsol saknas
Key/keys included.