4. ERIC WAHLBERG (spegelmakare i Stockholm ca. 1760-1811) tillskriven, spegel, sengustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor, förgylld och bronserad.
| Closed | 14 Sep 2023 |
| Auktionsnummer | 4 |
| Objektsnummer | 2834398 |
| Unsold | |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, enstaka dekorskador, krönet med torrspricka, två mindre lister saknas, spår av krönrosett.