257. SPEGELLAMPETTER, ett par, gustavianska, 1700-talets slut, för vardera ett ljus, träskuren dekor och pastellage, förgyllda med polerat guld och slagmetall.
| Closed | 14 Sep 2023 |
| Auktionsnummer | 257 |
| Objektsnummer | 2813368 |
| Sold for | 36 000 SEK |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Slitage, dekorkompletteringar, senare bakstycken.