528. BORDSPENDYL "L’AMOUR JARDINIER", parisarbete i empire, signerad Sauvage à Paris (urmakare i Paris 1807-1824), polerad och matterad brännförgylld och mörkpatinerad brons.
| Closed | 15 Jun 2023 |
| Auktionsnummer | 528 |
| Objektsnummer | 2803243 |
| Sold for | 56 400 SEK |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, pendel saknas
Key/keys included.