305. AXEL EINAR HJORTH. Bord, Nordiska Kompaniet 1938, modellen formgiven 1937, jakaranda, runt på pelarfot.
| Closed | 15 May 2023 |
| Auktionsnummer | 305 |
| Objektsnummer | 2780777 |
| Sold for | 90 000 SEK |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, mindre repor, fuktfläck.