6. LYKTA, Louis XV-stil, Frankrike 1800-talets andra hälft, förgylld brons, för fem ljus.
| Closed | 20 Oct 2022 |
| Auktionsnummer | 6 |
| Objektsnummer | 2369968 |
| Sold for | 15 000 SEK |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Slitage, ljushållare med spår av el.