HALSBAND, 3-radigt, Indien, 1900-tal, ovala trumlade smaragder, ca 4,6-9,10 mm, avslutas med tofs i tvinnad tråd i grönt och guld.
| Closed | 12 Jun 2025 19:24 CEST |
| Objektsnummer | 4339401 |
| Sold for | 5 000 SEK |
| Ends in | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Bruksslitage, inneslutningar som når ytan.