15. SKRIVBORD, rokoko, Sverige 1700-talets andra hälft, fristående, träskuren dekor, svärtat.
| Closed | 06 Dec 2022 |
| Auktionsnummer | 15 |
| Objektsnummer | 2530842 |
| Sold for | 19 000 SEK |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Renoverat, slitage.