19. LJUSKRONA, sengustavianskt stockholmsarbete, för sex ljus, stomme av delvis brännförgylld mässing.
| Closed | 06 Dec 2022 |
| Auktionsnummer | 19 |
| Objektsnummer | 2431663 |
| Unsold | |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Smärre nagg och kompletteringar, enstaka tennlagningar.