HALSLÅS, silver, delvis förgyllt, filigran, fasettslipat rött glasfluss, 4 kedjor samt hängande hjärtformad dekordel, Jonas Wahlberg, Ystad 1853.
| Closed | 17 Jun 2025 22:04 CEST |
| Objektsnummer | 4326193 |
| Sold for | 3 400 SEK |
| Ends in | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Bruksslitage, baktill med pålödd förstärkning, dekordel ej ursprunglig, stämplad LD, spår av ögla där troligen en annan dekordel suttit.