STOLAR. 2+2 st, Sengustavianska samt senare tillverkade, skuren dekor samt pastellage, bandfläta, avsmalnade ben, fast stoppad sits, textilklädsel.
| Closed | 28 Aug 2025 13:13 CEST |
| Objektsnummer | 4304298 |
| Unsold | |
| Ends in | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Sickla |
Bruksslitage, färgbortfall, renoverade kompletterade, spricka i spjäla med tidigare lagning samt synliga limrester.