SKULPTUR, "Diane di Poiters", 1800-talets slut, signerad i gjutningen, patinerad brons, sockel i marmor, kolonnen i cippolino och det övriga i carraramarmor.
| Closed | 06 Jun 2025 18:12 CEST |
| Objektsnummer | 4291371 |
| Sold for | 5 500 SEK |
| Ends in | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Sickla |
Sockeln med mindre nagg, sprickan är en naturlig del av stenen, åldersrelaterat slitage.