AMPEL, 18/1900-tal, empirestil, skål i glas med slipad dekor, monteringar i empire, 3 stävformade ljusarmar krönta av eldslågor, avslutande pinjekotte.
| Closed | 01 Jun 2025 22:46 CEST |
| Objektsnummer | 4282443 |
| Sold for | 2 000 SEK |
| Ends in | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Renoverad och kompletterad, smärre nagg.