10. KONSOLBORD, empire, Sverige 1800-talets första kvartal, träskuren dekor och pastellage, framtagen äldre förgyllning.
| Closed | 15 Sep 2022 |
| Auktionsnummer | 10 |
| Objektsnummer | 2384710 |
| Sold for | 12 550 SEK |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Renoverat och kompletterat, skivan ej ursprunglig.