292. BRUNO MATHSSON. Fåtölj, "Vilstol Nr. 36", 1940-tal, flätad sits av sadelgjord i brunt, stomme i skiktlimmad bok.
| Closed | 15 Sep 2022 |
| Auktionsnummer | 292 |
| Objektsnummer | 2380320 |
| Sold for | 11 000 SEK |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage mindre skador.