270. URNA med LOCK, Napoleon III, 1800-talets andra hälft, troligen egyptisk porfyr, bronsmonteringar.
| Closed | 15 Sep 2022 |
| Auktionsnummer | 270 |
| Objektsnummer | 2338193 |
| Sold for | 70 000 SEK |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Enstaka sprickor, nagg, mindre platta med lagningar.