BENGT HEDBERG (1868-1953). TECKNINGAR, 32 st, varav 20 st i ett häfte, föreställer företrädesvis konstnärens närmsta släktkrets, flertalet signerade och daterade, blyerts, kol, krita, bläck och tusch.
| Closed | 31 Mar 2025 20:30 CEST |
| Objektsnummer | 4140917 |
| Sold for | 1 200 SEK |
| Ends in | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Sickla |
Nagg, fläckar, slitage.