TABURETTER, fyra stycken, sannolikt S:t Petersburg 1800-talets första hälft, fanerad och massiv mahogny, inläggningar av mässinglister.
| Closed | 16 Feb 2025 16:15 CEST |
| Objektsnummer | 3945707 |
| Sold for | 9 004 SEK |
| Ends in | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Magasin 5 |
Bruksslitage, smärre fanérskador, en med sargskada samt förstärkningar, variationer i klädslar.