769. GARNITYR, 5 dlr, collier, brosch, broschnål, armband, 1 par, 1800-talets början, 14 k guld, miniatyrer i goauche, bårder i ljust blå emalj.
| Closed | 09 Jun 2022 |
| Auktionsnummer | 769 |
| Objektsnummer | 2141405 |
| Sold for | 75 000 SEK |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Fuktskador, 1 pararmband med lagning samt skadad emalj, 1 paramband med skadat glas.