768. GARNITYR, 3 dlr, tiara/collier, armband, örhängen, 1 par, 18 k guld, ovalslipade samt pendeloqueslipade ametister, 1800-talets första hälft, sirlig stansad samt ciselerad floral dekor, filigran samt granulater.
| Closed | 09 Jun 2022 |
| Auktionsnummer | 768 |
| Objektsnummer | 2141388 |
| Sold for | 80 000 SEK |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Tiara med lagning.