3. EPHRAIM STÅHL (stolmakare i Stockholm 1794-1820/21, kunglig hovstolmakare 1800-1809) tillskriven, baljfåtölj, sengustavianskt stockholmsarbete.
| Closed | 07 Dec 2021 |
| Auktionsnummer | 3 |
| Objektsnummer | 1972599 |
| Unsold | |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Slitage, sarger med skador samt kompletterade spiklister.