93. FÄLLBORD, ett par, sengustavianska, omkring 1800, Mälardalen, fanerade med färgad alrot och björk.
| Closed | 07 Dec 2021 |
| Auktionsnummer | 93 |
| Objektsnummer | 1913098 |
| Sold for | 28 000 SEK |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage.