18. SKRIVBORD, Fredrik I:s tid, sannolikt stockholmsarbete, fanerat med alrot och valnöt.
| Closed | 07 Dec 2021 |
| Auktionsnummer | 18 |
| Objektsnummer | 1881107 |
| Sold for | 30 000 SEK |
| Klubbas | Closed |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Ställvisa lagningar, smärre fanérkompletteringar.