21. BYRÅ, Sverige 1940-tal, Swedish Modern, alm med draghandtag i mässing, stenskiva.
| Vollendet | 12 Oct 2023 |
| Auktionsnummer | 21 |
| Objektsnummer | 2985497 |
| Höchstes Gebot | 28 000 SEK |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, mindre repor, skivan med fläck.