KARIN BJÖRQUIST. Rörstrand, "Nobelservisen", porslin, 9 assietter med gul och gulddekor på brättet.
| Vollendet | 27 Jan 2025 18:22 CEST |
| Objektsnummer | 4020290 |
| Höchstes Gebot | 5 000 SEK |
| Endet in | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Helsingborg |
Bruksslitage, ytliga repor på gulddekoren.