Nils Kreuger, Halmstackar

Nils Kreuger, Halmstackar
Nils Kreuger, Halmstackar
Nils Kreuger, Halmstackar
Nils Kreuger, Halmstackar
Nils Kreuger, Halmstackar
Nils Kreuger, Halmstackar
Nils Kreuger, Halmstackar
Nils Kreuger, Halmstackar
Nils Kreuger, Halmstackar
Nils Kreuger, Halmstackar
Nils Kreuger, Halmstackar
Nils Kreuger, Halmstackar

Klubbat för:

Osåld

Schätzwert

125 000-150 000 SEK

Beschreibung

NILS KREUGER
1858-1930
Halmstackar
Signerad och daterad N. Kreuger 1892. Olja på pannå, 64 x 94 cm.

LITTERATUR
Kjell Boström: Nils Kreuger, Stockholm 1948, upptagen i katalogen sidan 240

PROVENIENS
I privat ägo sedan 2002

310

2018-12-05