Peder Severin Kröyer, Marie Kröyer & Hugo Alfvén

Klubbat för:

18000 SEK

Schätzwert

30 000-40 000 SEK

Beschreibung

PEDER SEVERIN KRÖYER
Danmark/Norge 1851-1909
Marie Kröyer & Hugo Alfvén
Monogramsignerad och daterad S. K 21 aug 1903. Kolteckning, 25,5 x 40 cm.

2227

2016-06-08