6. Matta, rölakan, Sverige 1960-tal, geometrisk dekor i grönt och grått, 370 x 217 cm.
| Vollendet | 17 Jun 2025 |
| Auktionsnummer | 6 |
| Objektsnummer | 4307022 |
| Unverkauft | |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Mindre bruksslitage, nytvättad.