21. BROSCH, platina, ca 1930-1940-tal, dekor av 185 diamanter med carré- gammal- resp. åttkantslipning, totalt ca 5,00-6,00 ct, i form av stiliserad bukett, ostämplad.
| Vollendet | 23 May 2025 |
| Auktionsnummer | 21 |
| Objektsnummer | 4037949 |
| Unverkauft | |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage
För konditionsrapport kontakta:
Sandra Johansson
Specialist Smycken – Gemmolog FGA.
sandra.johansson@auktionsverket.com.