25. RING, 18 k vitguld, 2 fasettslipade smaragder, ca 0,55 ct, 1 briljantslipad diamant, ca 0,30 ct, krans med åttkantslipade diamanter, totalt ca 0,45 ct.
| Vollendet | 20 Mar 2025 |
| Auktionsnummer | 25 |
| Objektsnummer | 4092849 |
| Höchstes Gebot | 10 000 SEK |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Bruksslitage, smaragder med mindre fasettnagg
För konditionsrapport kontakta:
SANDRA JOHANSSON
Specialist - Smycken och ädelstenar, Gemmolog FGA. sandra.johansson@auktionsverket.com.