11. BYRÅ, Louis XV, Danmark 1700-talets första hälft, Mathias Ortmanns art, fanerad med mahogny, träskuren och förgylld dekor.
| Vollendet | 20 Mar 2025 |
| Auktionsnummer | 11 |
| Objektsnummer | 4087138 |
| Unverkauft | |
| Klubbas | Vollendet |
| Hus | Stockholms Auktionsverk Nybrogatan 32 |
| Föremålet har klubbats. | |
Slitage, lagningar, dekorskador, hörndekorer saknas, något maskstungen
Schlüssel fehlen.